Промислові альпіністи AlpStar > Гідрофобізація фасадів

Гідрофобізація фасадів

Гідрофобізація фасадів

Гідрофобність – це здатність матеріалу не вбирати воду. Процес гідрофобізації фасаду можна визначити так: нанесення на поверхню фасаду спеціального складу до повного насичення шару поверхні, в результаті чого вбирання вологи ззовні значно призупиняється. Використовувані склади проникають в стіну на глибину від 2 до 5 мм і утворюють на поверхні тонку плівку, яка на 95% виключає доступ молекул води всередину. Найчастіше матеріали, що застосовуються для гідрофобізації фасаду, безбарвні, тому зміни зовнішнього вигляду фасаду практично немає. Але за бажанням Замовника в гидрофобізатор можна додати пігменти і досягти бажаних кольорових ефектів, наприклад ефекту мокрої поверхні. Хімічні речовини стабільно утримуються в матеріалі і з часом не вимиваються. Гідрофобізація пролонгує термін експлуатації фасаду до 15 років і виключає появу висолів.

На які поверхні можна наносити гидрофобізатор?

Гідрофобізація проводиться на пористих, здатних до вбирання води, поверхнях, таких як: бетон, піно-і газоблок, кирпи, вапняні блоки, керамзитобетон, різні види черепиці, цементно-піщані штукатурки, шифер, а також натуральний і штучний камінь. Як описувалося вище, гідрофобізація фасаду:

  • Обмежує вміст у стіні розчинних з’єднань;
  • Збільшує щільність матеріалу огороджувальних конструкцій і зменшує їх капілярну щільність і проникність;
  • Виключає повторне вбирання вологи.

Крім перерахованих вище властивостей гідрофобізація фасаду дозволяє:

  • Поліпшити теплоізоляційні показники поверхні;
  • Поліпшити корозійну стійкість конструкції і збільшити морозостійкість;
  • Продовжити термін служби фінішних покриттів і фарб;
  • Виключити зростання мікроорганізмів на фасаді.

Базуючись на характеристиках матеріалу, який обробляється, підбирається технологія нанесення і сам склад. У всіх, без винятку, випадках перед початком робіт стіна повинна бути очищена від пилу, залишків цементу, бруду і обов’язково висолів. Після чого фасад висушується і при температурі не нижче +5 С проводиться робота.

Досвід і кваліфікація наших співробітників дозволять в найкоротші терміни виконати підготовчі роботи і зробити гідрофобізацію вашої будівлі.

Отримати безкоштовну консультацію або запросити нашого фахівця ви можете за телефоном
(067) 25-82-999 або по електронній пошті:
alpstar.kiev@gmail.com


Видалення висолів на фасаді.

Практично всі пористі будівельні матеріали, як штучного, так і природного походження, схильні до утворення висолів.

Сольові плями утворюються на фасаді в результаті виходу на поверхню стіни і кристалізації солей, які містяться в цеглі, цементі, бетоні, штукатурному розчині, антиморозних добавках, пластифікаторах і т.д.

Хімічний склад висолів є сумішшю кальцієвих, карбонатних, калієвих та інших елементів. Певна група цих сполук розчиняється водою, але більша частина видаляється тільки кислотними та лужними розчинами.

Слід зазначити про необхідність трьох умов для появи плям на поверхні:
  • Вміст водорозчинних солей (найчастіше сульфатів) в штукатурці, бетоні або цегляній кладці.
  • Достатня вологість для проникнення води в матеріал, її розчинення і подальшого вимивання солей на поверхню. Вода, переносячи солі на поверхню, перетворюється на пару, роблячи плями солі невидимими. Чим вища вологість середовища, тим більше ймовірне утворення висолів, оскільки вода починає випаровуватися вже безпосередньо на поверхні.
  • Пористість матеріалу для виходу розчину на поверхню з подальшою кристалізацією. Таким чином, чим вища пористість матеріалу, тим вищий у нього потенціал для вимивання сполук і появи висолів.

Дуже важливо розуміти, що при відсутності хоча б одного з трьох факторів, вихід висолів на поверхню неможливий. Але збільшення впливу одного або іншого чинника підвищує інтенсивність міграції солей.

Очищення фасаду від висолів.

Для виведення висолів використовуються спеціальні очисники. Склад для видалення солей повинен бути достатньо сильним, щоб нейтралізувати небажані з’єднання і в той же час м’яким, щоб не пошкодити матеріал, яким облицьований фасад (цегла, клінкерна плитка або дикий камінь).

Позбутися від висолів за допомогою води і щітки не можливо, тому що вода, проникаючи в матеріал стіни, видає на поверхню нову порцію солі, а жорсткі щітки можуть пошкодити облицювання.

Ми використовуємо для роботи сучасні засоби вітчизняного та імпортного виробництва, які глибоко і повноцінно проникають в товщу стіни, а сполуки, які містяться в містяться в них, ефективно витягують залишки солей.

Після очищення фасаду від висолів вкрай необхідно просочити поверхню гідрофобною речовиною. Це важливо, тому що гідрофоб здатен закрити чисті пори матеріалу і запобігти появі нових висолів назавжди.

 Отримати безкоштовну консультацію або запросити нашого фахівця ви можете за телефоном
(067) 25-82-999 або по електронній пошті:
alpstar.kiev@gmail.com