Промислові альпіністи AlpStar > Фарбування металоконструкцій

Фарбування металоконструкцій на висоті

Фарбування металоконструкцій

Складно уявити сьогодні сучасний світ без металу. Близько 50% несучої основи в будівництві висотних будівель, заводів, мостів, нафтосховищ і газопроводів виконані саме з нього. Але, на превеликий жаль, крім низки позитивних характеристик, метал має низку недоліків, основним з яких є корозія. Під її впливом термін служби металоконструкцій зменшується в рази.

«Альп Стар» – ми пропонуємо комплексні рішення проблем корозії металоконструкцій:

  • Очищення металоконструкцій (ручна, піскоструменева, гідроструменева);
  • Підготовка основи для антикорозійного захисту;
  • Нанесення грунтуючих складів;
  • Фарбування металоконструкцій різного призначення (ручна та із застосуванням фарбувального обладнання).

На жаль, на сьогоднішній день не існує універсального способу антикорозійного захисту. Тому орієнтуватися слід на причину, характер, ступінь корозії. Залежно від призначення металоконструкції і середовища впливу на неї, підбираються необхідні склади, розраховується кількість шарів, інтервал між їх нанесенням і товщина кожного шару окремо, і всього покриття в цілому.

Звернувшись до наших фахівців, ви зможете отримати як безкоштовну консультацію, так і кваліфіковано виконану роботу: тел. (067) 25-82-999 або по ел. адресою:  alpstar.kiev@gmail.com


Все створене має власний ресурс і піддається зносу, метал тому – не виключення. У процесі експлуатації металоконструкцій неминучим залишається поява іржі і відшарування антикорозійного покриття. Тому питання збереження конструкції і поновлення її зовнішнього вигляду постає рано чи пізно.

Антикорозійний захист (Київ) – це нанесення на поверхню металевих конструкцій, які підлягають захисту, декількох і більше шарів спеціальних захисних покриттів на основі неорганічних і органічних матеріалів.

Виробництво фарбувальних і антикорозійних робіт регламентується міжнародним стандартом ISO 8501-1 «Підготовка сталевої основи перед нанесенням фарб і подібних покриттів. Візуальна оцінка чистоти поверхні» і ГОСТ 12.03.005-75 «Роботи фарбувальні. Загальні вимоги безпеки», 12.3.016-87 «Роботи антикорозійні. Загальні вимоги безпеки».

Процес антикорозійної обробки можна розділити на такі етапи:

  • Підготовка основи (очищення, знежирення)
  • Нанесення грунтуючого складу
  • Нанесення фарби

 

Підготовка основи для антикорозійного захисту (Київ).

В середньому захист від корозії на 75% залежить від правильної ретельної підготовки поверхні, і всього на 25% від якості лакофарбових матеріалів і способів їх нанесення. Метою підготовки поверхні є усунення окалини, іржі, інших сторонніх речовин.

Стандарт ISO визначає 7 ступенів підготовки металевої поверхні:

Антикор

  • ISO-St Обробка металоконструкції вручну та електроінструментами.
  • ISO-St2 Ретельне очищення вручну та електроінструменту.
  • ISO-St3 Дуже ретельне очищення вручну та / або електроінструментом.
  • ISO-Sa Піскоструменеве очищення.
  • ISO-Sa1 Легке піскоструменеве очищення.
  • ISO-Sa2 і ISO-Sa2,5 Ретельне піскоструменеве очищення.
  • ISO-Sa3 Піскоструменеве очищення до візуально чистої сталі.

 

У результаті підготовки ручним або піскоструменевим способом важливо домогтися потрібного рівня шорсткості основи, що забезпечить необхідну адгезію лако-фарбового покриття до металоконструкції. Для визначення шорсткості використовують такі позначення: Rz, Rt, Ra.

Залежно від вимог до основи, крім перерахованих вище видів очищення (із застосуванням електроінструменту, ручного і піскоструменевого) застосовуються й інші:

  • Гідроструменеве очищення. Це очищення поверхонь металоконструкції струменем води під високим тиском без утворення пилу.
  • Мокре абразивно-струменеве очищення. Це очищення із застосуванням розчину води та абразиву.
  • Термоабразивне очищення. Є аналогом абразивно-струменевої обробки, але відмінність у швидкості газoвого потоку і його температурі. Це технологія впливу на площину, яка підлягаю очищенню, високотемпературним надзвуковим струменем, який несе частки абразиву. Термоабразивне очищення одночасно забезпечує знепилювання, знежирення і активацію поверхні металу таким чином, що необхідність додаткових операцій по підготовці просто відпадає.

Криогенний бластинг. Метод очищення із застосуванням двоокису вуглецю. Суть методу полягає в обробці поверхні дрібними гранулами сухого льоду, який подається за допомогою стиснутого повітря. Вдаряючись об конструкцію, гранули досить сильно охолоджують її, що, в свою чергу, робить шар забруднення ламким і крихким, знижує адгезію до основи (металоконструкції). У результаті шари забруднення відшаровуються від металу, а опісля видаляються під тиском струменя гранул.

 

Нанесення грунтуючого складу.

Як правило, сучасні лакофарбові покриття – це багатошарові системи, головне призначення яких –  довгостроковий надійний захист металоконструкцій від корозії, яка виникає під впливом різних факторів навколишнього середовища. Тенденції до багатошарового захисту фарбувальними матеріалами обумовлені як бажанням досягти якісного антикорозійного захисту конструкції, так і функціональними відмінностями в кожному з фарбувальних шарів.

Залежно від умов експлуатації металоконструкції, захисні антикорозійні системи можуть бути різними. Але, не дивлячись на це, в більшості випадків виділяють основні три типи шарів: грунти, проміжний і фінішний шари.

Грунт є першим шаром, який наноситься на вже підготовлену металеву поверхню. Він характеризується достатньою адгезією до металу і в той же час забезпечує необхідне зчеплення з наступним шаром забарвлення.

Грунтовки підбираються залежно від середовища експлуатації конструкції і виду фарби. Вони бувають таких видів:

  • Пасивуючі
  • Ізолюючі
  • Фосфатуючі
  • Протекторні
  • Перетворювачі іржі.

Пасивуючий грунт знижує електрохімічну активність металу, роблячи поверхню пасивною в хімічному плані, таким чином зупиняючи корозійні процеси.

Ізолюючий грунт перешкоджає проникненню кисню і вологи. Найчастіше його наносять на чорні метали.

Фосфатуючий грунт полегшує процес фарбування на оцинкованій поверхні, до якої більшість ЛФП не має достатньої адгезії.

Протекторний грунт містить до 80% пігментів металу (свинець, порошок цинку і сплав магнію з цинком). Щільна непроникна плівка утворюється під впливом корозії, яка взаємодіє з електролітом лакофарбового складу з цинковим порошком.

Перетворювач іржі використовується у випадках, коли очистити поверхню, що готується до фарбування, вельми важко. З його допомогою знімається верхній крихкий шар.

 

Фарбування металоконструкцій (Київ).

Завершальний етап антикорозійного захисту – фарбування металоконструкції. Для визначення типу лакофарбового матеріалу слід враховувати низку факторів:

  • Матеріал конструкції;
  • Кліматичні умови;
  • Регламентований термін служби конструкції;
  • Технологічність нанесення фарби;
  • Вимоги до зовнішнього вигляду;
  • Екологічні, санітарно-гігієнічні та пожежні норми;
  • Економічна доцільність.

Спосіб нанесення лакофарбового покриття повинен відповідати фізико-хімічними властивостям тих матеріалів, які вказані в рекомендаціях виробника. Умовно, виділяють 4 способи нанесення: пензель, валик, пневматичне розпилення і безповітряне розпорошення.

Нанесення матеріалу за допомогою пензля – малопродуктивний і повільний спосіб. Однак на складних конструкціях цей метод незамінний, оскільки використання апаратів для розпилення призводить до серйозних втрат матеріалу. Велика частина товстошарових (більш 120мкм) покриттів повинна наноситись методом безповітряного розпилення і застосування пензля може не дати потрібного результату. Для досягнення необхідного шару пензлем, необхідно буде повторювати операцію кілька разів.

Нанесення матеріалу за допомогою валика на великих рівних поверхнях значно продуктивніше, ніж за допомогою пензля. Валик часто застосовують для нанесення декоративних фарб. Але, як і у випадку з пензлем, домогтися рівномірного покриття необхідної товщини валиком дуже складно. Необхідно ретельно підбирати тип валика, довжину і густоту ворсу.

Повітряне пневматичне розпилення – швидкий і широко прийнятий спосіб нанесення ЛФП. Матеріал подається в низьконапірний потік повітря і розпорошується. Устаткування для такого методу недороге і відносно просте у використанні, але отримати рівномірне розпилення і бездефектну плівку ЛФП не просто – важливо використовувати оптимальне співвідношення тиску повітря, обсягу і потоку рідини. Процес такого виду напилення характеризується чималими втратами фарби, у зв’язку з її розсіюванням в повітрі. Також цим методом неможливо наносити високонаповнені фарби для товстошарового покриття.

Безповітряне розпорошення – метод, при якому фарба не змішується з повітрям, а подається під великим тиском в сопла. Основні переваги методу:

  1. без розведення можна наносити на металоконструкцію товстошарові високонаповнені фарби,
  2. висока продуктивність фарбування,
  3. низькі втрати матеріалу.
Умови фарбування.

Під час нанесення антикорозійного покриття існує ряд важливих факторів:

  • Температура фарби
  • Атмосферні умови
  • Температура поверхні.

Нанесення покриття заборонено виконувати:

  • Під час підвищеної вологості або туману, а також коли передбачаються опади;
  • При температурі повітря нижче, ніж температура висихання, або межа допускається специфікацією;
  • Якщо на поверхні металу збирається конденсат або можлива його поява при початковому періоді сушіння.
  • На мокру або зледенілу конструкцію.
Найкращі захисні властивості + максимальну довговічність антикорозійного покриття можливо отримати лише за умови якісного виконання всіх стадій технології фарбувальних робіт!

 

Перелік об’єктів і конструкцій, на яких наші фахівці можуть виконати якісний антикорозійний захист (Київ, Україна): Фарбування ферм, фарбування радіо і телевеж, антикорозійна обробка мостів, нанесення антикорозійного покриття на резервуари, ємності і трубопроводи, фарбування портальних і козлових кранів, фарбування опор ліній електропередач.