Промислові альпіністи AlpStar > Зварювальні роботи на висоті

Сварочні роботи на висоті

Зварювальні роботи на висоті

Згідно з нормами з охорони праці зварювальні роботи відносяться до робіт підвищеної небезпеки, а якщо ці роботи виконуються ще й на висоті, то від зварювальника це вимагає максимум професіоналізму і обережності. До таких фахівців пред’являється низка жорстких вимог: наявність не менше ніж 5 розряду з висотно-верхолазних робіт, наявність диплома про проходження щорічної атестації зварювальників, щорічна мед. комісія, а також володіння навичками зварювальних робіт в безопорному просторі та в умовах обмеженого простору.

Наша компанія має у своєму штаті досвідчених атестованих зварювальваників-верхолазів. Їх досвід, знання і сумлінне ставлення до справи дозволяють нам виконувати найскладніші зварювальні роботи на висоті: посилення металоконструкцій, монтаж рекламних конструкцій, заміна окремих елементів трубопроводів, монтаж і демонтаж ферм перекриття і т.д.

Розрахунок вартості виконання зварювальних робіт на висоті трохи відрізняється від стандартних алгоритмів. Якщо звичайна компанія, що займається виробництвом металоконструкцій, прирівнює вартість робіт до вартості матеріалів, то при виробництві зварювальних робіт на висоті приймаються до уваги наступні фактори:

  • Висота проведення робіт;
  • Необхідність підготовчих робіт (розмітка основи за допомогою теодоліта, виготовлення додаткових підвісних майданчиків та точок страховки для підсобних робітників);
  • «Калібр» металопрофілю (розмірність);
  • Складність конструкції;
  • Умови підйому матеріалів;
  • Розмір окремо взятих вузлів конструкції;
  • Вимоги до швів;
  • Необхідність комплексу робіт з антикорозійного захисту.

Часом, через неможливість з певних причин прорахувати всі умови, зварювальні роботи на висоті можуть оцінюватися погодинно або позмінно.

Замовивши послуги зварювальника-висотника в нашій компанії, ви отримаєте найкраще співвідношення якості виконаних робіт, ціни і термінів. Телефонуйте нам за телефоном (067) 25-82-999 або напишіть на електронну пошту: alpstar.kiev@gmail.com


Для безпечного виконання зварювальних робіт на висоті існує ціла низка заходів безпеки і комплекс підготовчих робіт. До таких заходів можна віднести як нормативну, теоретичну частину, так і безпосередньо «польові» роботи.

Послуги зварювальника на висоті пов’язані з високими ризиками, а це значить, що особливу увагу слід приділити інструктажу з охорони праці, техніки пожежної безпеки, санітарно-гігієнічним нормам (при виконанні робіт у закритих приміщеннях). На відміну від стандартних робіт на висоті, зварювальник зобов’язаний використовувати для страховки металеві ланцюги. Одяг зварювальника-висотника повинен бути не тільки зручним, але і щільним, щоб захищати його від опіків. Зона робіт під зварювальником відділяється спеціальною сигнальною стрічкою. Обладнання та інструмент для зварювальних робіт на висоті повинні бути максимально легкими, компактними, надійними і продуктивними.

Часто для спорудження складних вузлових і важких елементів металоконструкцій доводиться використовувати підйомні талі або виготовляти тимчасові підвісні майданчики для робітників, які беруть участь в процесі монтажу, але не зварюють.

У випадках, коли завдання полягає у тому, щоб максимально стиснути терміни виконання зварювальних робіт на висоті, наші співробітники можуть забезпечити і навчити прийомам страховки й рядових зварювальників, котрі не мають фобії висоти.